• Кейси
  • 2019
  • Круглий стіл на тему стійкості до антибіотиків
Агентство MAINSTREAM спільно з Інститутом мікробіоти BIOCODEX організувало круглий стіл на тему стійкості до антибіотиків
Галина Яцура
Галина Яцура
керівник напрямку міжнародних проектів
«Змістовний посил проекту для нас завжди має першорядне значення, тому для нас було особливою честю організувати захід, який може допомогти вирішити глобальну проблему людства і, можливо, врятувати чиїсь життя».
Круглий стіл на тему стійкості до антибіотиків

16 листопада 2019 року в рамках другого Міжнародного конгресу «Раціональне використання антибіотиків у сучасному світі Antibiotic resistance stop!» у Києві відбувся Круглий стіл «Стійкість до антибіотиків і мікробіом: що буде, якщо бактеріальні інфекції стануть невиліковними», який агентство MAINSTREAM організувало для Інституту мікробіоти BIOCODEX — першої міжнародної платформи з розміщення даних про мікробіом людини.

Метою заходу було донести до громадськості, що нераціональне використання антибіотиків призведе до епідемій, оскільки хвороботворні бактерії перестають реагувати на антибіотики, і людей не буде чим лікувати.

конференція про стійкість до антибіотиків

У дискусії взяли участь видатні експерти в сфері гастроентерології, педіатрії, фармацевтики, а саме: завідувач кафедри гастроентерології, дієтології та ендоскопії НМАПО ім. П.Л. Шупика Наталія Харченко, декан педіатричного факультету НМАПО ім. П.Л. Шупика Марина Маменко, завідувачка кафедри фармакології Національного медичного університету ім. Богомольця Анна Зайченко і член адміністративної ради «Всесвітнього альянсу проти стійкості до антибіотиків» (WAAAR) Івана Галускова-Балтер. Остання заявила, що «до 2050 року стійкі до антибіотиків супербактеріі приведуть до смерті 10 млн осіб на рік у всьому світі». Також по скайпу з Франції долучилася до обговорення міжнародний директор з медичних питань Biocodex Microbiota Institute Оурелі Лекюер, яка наголосила на важливості ролі пробіотиків у відновленні мікрофлори людини.

Круглий стіл відвідали понад 40 представників ЗМІ, блогерів, дієтологів і медичних працівників. У прес-кітах крім загальної інформації про захід, всі учасники також отримали список рекомендацій щодо практичних кроків, які може зробити кожна людина вже сьогодні, щоб уникнути епідемій у майбутньому.

Biocodex Microbiota Institute (BMI)
information
Biocodex Microbiota Institute (BMI)

це перша велика міжнародна платформа для розміщення даних про мікробіоти людини. Компанія BIOCODEX, беручи до уваги свій досвід і експертизу, прийняла рішення за допомогою Інституту мікробіоти закласти основу для великої мережі наукових даних із мікробіоти, де пацієнти і фахівці охорони здоров'я зможуть дізнатися про важливі досягнення в цій галузі. Більше інформації про інститут і його матеріали можна знайти на сайті