• Кейси
  • 2019
  • Відкриття відреставрованої церкви
MAINSTREAM організував захід на честь відкриття відреставрованої Церкви Спаса на Берестові
Андреєв Роман
Андреєв Роман
менеджер проекту
«Організовувати подібний захід — особливо приємний проект. Адже відреставрована церква — частина унікальної культурної спадщини України. Ми раді, що меценати відновлюють те, що має значення і для сучасних українців, і для майбутніх поколінь».
Відкриття відреставрованої церкви

28 вересня команда агентства MAINSTREAM організувала офіційне відкриття відреставрованої Церкви Спаса на Берестові.

Церква Спаса на Берестові — один із найдавніших, унікальних храмів Київської Русі домонгольського періоду. Вона входить до комплексу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та є пам'ятником архітектури і мистецтва національного значення, внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

У 2017 році в Церкві Спаса на Берестові почалися реставраційні роботи. Проект передбачав реставрацію церкви всередині і території навколо неї, а також проведення комплексу консерваційних і реставраційних робіт. Під час реставраційних робіт були збережені всі автентичні фрагменти пам'ятника. Реставрація будівлі тривала близько двох років.

Меценатом проекту є В'ячеслав Москалевський, який виділив на цей проект 50 млн грн.

Реставраційні роботи здійснено за підтримки Міністерства культури України, Київської міської державної адміністрації, Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, ГО «Андріївська-Пейзажна ініціатива», за приватні, меценатські кошти.