• Кейси
  • PRESSZVANIE І Є-DATA провели семінар
«OPEN DATA ЯК ІНСТРУМЕНТ КОНТРОЛЮ ВЛАДИ ТА БІЗНЕСУ» Захід відбувся в рамках конкурсу для журналістів PRESSZVANIE спільно з Є-data – офіційним порталом публічних фінансів України.
ОЛЕКСАНДР ЩЕЛОКОВ
ОЛЕКСАНДР ЩЕЛОКОВ
керівник проектів Є-data і «Пошуково-аналітична система 007»
«Використання публічних даних визначається законом – доступ до них можна отримати, наприклад, за спеціальним запитом. Суть відкритих даних полягає у зворотному – дані мають знаходитися у відкритому доступі в інтернеті ще до того, як комусь знадобляться. Цінність великих даних – у тих нових можливостях, які отримуємо з аналізом великих обсягів інформації».
PRESSZVANIE І Є-DATA провели семінар

8 червня пройшов семінар «Open Data як інструмент контролю влади та бізнесу».
Про те, що таке відкриті дані, в чому їх цінність і яку проблему вони вирішують, розповів керівник проектів Є-data і «Пошуково-аналітична система 007» Олександр Щелоков.

«Під час візиту до лікаря він оглядає мене 5 хвилин. Потім відкриває зошит, дивиться, чим я раніше хворів, і на свій розсуд призначає мені ліки. Big Data – це коли робот бачить мене (а через 3-8 років 80% лікарів будуть роботами), він буде знати, де я народився: у загазованому Кривому Розі чи в Одесі біля моря, коли почав пити, коли - палити, які ліки вживаю впродовж життя тощо. Однозначно робот і Big Data порекомендують мені більш ефективні ліки», - пояснив Олександр Щелоков.

Борис Давиденко, головний редактор VoxUkraine, і Дмитро Остапчук, редактор DataVox, розповіли, у який спосіб журналіст має надавати великі масиви даних.

«Дані ніколи не мають передувати історії. Аналіз заради аналізу цікавий тільки дослідникам. Для журналіста результатом є контент, зрозумілий читачам і здатний на щось вплинути. Задача журналіста – об’єднати історію, дані та візуалізацію», - зазначив Борис Давиденко.

Конкурс PRESSZVANIE
information
Конкурс PRESSZVANIE

показник лідерства і професіоналізму в журналістиці. Щорічною премією нагороджуються найкращі журналісти ділових і суспільно-політичних видань України. Особливістю премії є оцінки, що знаходяться у відкритому доступі на сайті конкурсу.