• Кейси
  • Фактчекінг для журналістів
Марго Гонтар
«Допомогти відокремити правду від брехні можуть технічні засоби — від програм, що виявляють використання графічного редактора у зображенні, і до використання звичного пошуку в Інтернет. Однак, у випадках більш складних прикладів неправдивих новин ми мусимо бути більш уважні, концентруючи увагу на цілому ряді елементів: як написано заголовок, хто коментує подію, що кажуть очевидці, чи присутні емоції та спеціальна термінологія в матеріалі, що може відлякати читача, та низка інших моментів. Але головне — варто скептично ставитись до будь-якої інформації, що нас оточує. Необхідно одразу запитати себе: кому ця інформація може бути вигідна»
Фактчекінг для журналістів

Досвідом боротьби з неправдивою інформацією та прийомами перевірки фактів поділились співзасновник проекту StopFake Марго Гонтар та головний редактор інтернет-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва.

Особливу увагу фактчекінгу в сфері журналістських розслідувань приділила Севгіль Мусаєва-Боровик. «Журналістські розслідування мають величезний вплив та викликають страх у тих, чиї схеми будуть оприлюдненні, а історії розкриті»,— зазначила вона.

Майстер-клас відвідало більш ніж 20 представників ЗМІ та бізнесу. Під час практичної частини учасники створювали неправдиві новини та вчились самостійно ідентифікувати неточні цифри, безпідставні умовиводи та іншу дезінформацію.
Премія ділових кіл «PRESSZVANIE
information
Премія ділових кіл «PRESSZVANIE

щорічний Конкурс ділових журналістів, в якому журі – лідери бізнесу та редактори популярних ділових видань – оцінюють роботу журналістів та редакторів, що працюють у ділових друкованих, інтернет-виданнях та інформагентствах, а також незалежних бізнес-журналістів. Інтерактивне голосування відбувається в реальному часі на сайті Конкурсу.